Шановні батьки та учні нашої школи!
Сьогодні ми живемо, працюємо та навчаємось в умовах незвичних для нас - карантин, самоїзоляція, дистанційне навчання.
Якщо у Вас є запитання до психолога, як до спеціаліста, радо допоможу.
Для цього Вам потрібно звернутися на онлайн - консультацію за електронною адресою - zitovoztana@gmail.com або за телефоном 0961198245 Житовоз Тетяна Олександрівна
Актуальні напрямки роботи психологічної служби на час карантину:
1. Просвіта та профілактика:
- на сторінках учням та батькам веб-сайту школи поради психолога;
- в онлайн групах педагогів, батьків, учнів в Viber.
Тематика: «Як впоратися зі стресом під час спалаху коронавірусу», «Як поговорити з дитиною про коронавірус», «Як допомогти дітям впоратися зі страхом», « Як підтримати себе в стресовий період», «Як жити та працювати в режимі надзвичайної ситуації», тощо.
2. Консультування індивідуальне, групове (онлайн режим, телефонний режим).
Втім, для багатьох батьків, крім COVID-19, постала нова «загроза». Це спілкування із власним чадом, організація їхнього дозвілля в 4 стінах та вміння грамотно розкласти свої емоції на полички. «Багато батьків здивовано помічають, що їхні діти виросли й стали «незнайомими». Стають більш помітними для батьків риси характеру, емоції, уподобання, інтереси дитини, які могли бути поза увагою, враховуючи щоденну зайнятість батьків і завантаженість дитини школою, гуртками, домашніми завданнями, спілкуванням з друзями».
Отже, чого не варто робити батькам:
різко починати виховувати, або «перевиховувати» своїх дітей. Адже це лише забере багато сил, здоров'я і часу та зіпсує відносини сім’ї в умовах ізоляції;
примушувати дітей «використовувати час з користю, не байдикувати», тобто робити те, що здається за потрібне вам. Варто пам’ятати, що завдяки бездіяльності великі ідеї, поховані в несвідомому, отримують шанс проникнути у свідомість;
в жодному разі не варто зводити нанівець малечі. «Заспокійливі» висловлювання, на кшталт «Знайшов, про що переживати», «Тебе це взагалі не стосується, йди, пограйся», замінити на «Я розумію, що ти боїшся», «Я бачу, що тобі сумно, я тебе розумію». не варто обговорювати в присутності дітей невтішні сценарії, деталізуючи подробиці.
не слід переглядати безкінечно фільми про віруси, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень тривоги й страху. Краще подивіться комедію чи мультики з дітьми. А «під фільм» приготувати домашні сухарики або какао з печивом.
«Золоті правила» для батьків:
слід пам’ятати, що ізоляція - це стрес як для дорослих, так і для малечі;
пояснити, що боятись - це нормально. Страх - емоція, яка дозволяє уберегти людину від життєнебезпечних вчинків. Емоція страху - у парі з інтересом: Надавши дитині інформацію про коронавірус, відповідно до її віку, ви зменшите її страх!
щоб подолати негативні емоції, можна зробити мішечок для крику, або ж влаштувати битву подушками.
підліткам варто допомогти розібратися в інформації, з якою вони стикаються, навчити визначати факти та фейки.
розділити права та обов'язки кожного члена сім'ї на час карантину, незалежно від віку;
по можливості організувати звичне для дитини й для себе спілкування, розваги та гуртки в онлайн режимі;
сімейна ранкова зарядка допоможе зняти стрес і зменшити паніку;
дотримуватись інформаційної дієти — достатньо раз в день подивитися новини для того, щоб бути в курсі дійсно важливих подій.
Як не піддаватися паніці через пандемію коронавірусу. Поради психолога
Як розпізнати комп'ютерну залежність
Правила роботи з агресивними дітьми